Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja projektu POIR 1.1.1. czyli Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Ma on na celu niesienie pomocy dla właścicieli małych i średnich firm. Znamy już także terminy składania wniosków. Wedle informacji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju najnowsza edycja konkursu zacznie się już 22 marca 2021 roku! Kto będzie mógł do niego przystąpić? Jakie wymagania należy spełnić? Podpowiadamy poniżej!
W najnowszej edycji POIR 1.1.1 o uzyskanie dofinansowania mogą starać się projekty, które dotyczą badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych. W konkursie mogą wziąć udział również te z firm, których projekt dotyczy jedyni eksperymentalnych prac rozwojowych. Na nagrody konkursowe przeznaczono dofinansowanie o łącznej wartości aż 300 milionów zł! Zwycięskie projekty dotyczące dużych przedsiębiorstw mogą otrzymać aż 100 milionów zł. W drugiej rundzie, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą otrzymać aż 200 milionów zł. A jakie warunki trzeba spełnić, by móc do niego przystąpić?
Do konkursu mogą przystąpić przedsiębiorstwa, które:
Zgodnie z regulaminem konkursu trzeba również wziąć pod uwagę maksymalną wartość dofinansowania, która w przypadku 1 projektu nie może przekroczyć:
Dodatkowo również należy pamiętać m.in. o tym, że:
Więcej informacji oraz wymogów odnośnie ogłoszonego konkursu, można znaleźć TUTAJ >>.
Termin składania wniosków rozpoczyna się wraz z 22 marca 2021 roku. Wnioski mona nadsyłać do 4 maja .2021 roku. Następnie odbywają się kolejne jego etapy. Organizatorzy konkursu podzielili go na dwie rundy. Zgodnie z tym, od dnia zakończenia składania wniosków aż po 12 kwietnia 2021 roku, zakwalifikować mogą się jedynie duże przedsiębiorstwa. Mogą one przystąpić do realizacji projektów samodzielnie, w wyniku zawarcia konsorcjum z innymi dużymi przedsiębiorstwami lub na drodze konsorcjum zawartego z udziałem małych i średnich firm oraz jednostek naukowych.
Następnie (począwszy od dnia 13 kwietnia 2021 roku), aż po 4 maja 2021 roku nastąpi etap, w którym uczestniczyć mogą jedynie małe i średnie przedsiębiorstwa. Podobnie jak we wcześniejszym etapie, mogą one realizować swoje projekty w sposób samodzielny lub w ramach konsorcjum zawartego z innymi małymi i średnimi przedsiębiorstwami lub jednostkami naukowymi.