Jak mogę zlokalizować mój telefon? Namierzanie telefonu komórkowego

image

Jak zlokalizować swój telefon? Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Do zlokalizowania skradzionego lub zgubionego telefonu komórkowego można wykorzystać technologię nośników danych. Obejmuje to możliwość zlokalizowania telefonu komórkowego przez Internet. Więcej na: https://lokalizo.pl

Jest to przydatne, aby móc zlokalizować swój telefon w przypadku, gdy zostanie on zgubiony lub skradziony. Może być również przydatna w codziennym użytkowaniu, np. gdy telefon zostanie zgubiony lub skradziony. Pokażemy Ci, jak zlokalizować telefon z systemem Android lub iOS (iPhone).

Oba systemy pozwalają na lokalizację z poziomu systemu operacyjnego urządzenia. Wystarczy, że aktywujemy odpowiednią opcję na urządzeniu, aby lokalizacja była możliwa z poziomu strony internetowej.

Zalogowanie się na swoje konto Google Play lub iCloud pozwoli nie tylko zobaczyć lokalizację naszego urządzenia, ale również odtworzyć dźwięk. Jest to przydatne w przypadku zgubienia smartfona. Zdalne wymazywanie zawartości urządzenia, dzięki czemu możemy zabezpieczyć nasze dane osobowe w przypadku kradzieży.

Lokalizowanie telefonu z Androidem

Przejdź do strony "Znajdź telefon" na swoim koncie Google, aby zlokalizować swoje urządzenie z systemem Android. Możemy wyświetlić Twoją lokalizację na mapie, o ile Twoje urządzenie jest podłączone do Internetu i posiada moduł GPS.

Możesz odtworzyć dźwięk, wyczyścić urządzenie, a także zdalnie wylogować się lub skontaktować z operatorem sieci komórkowej. Kliknij tu, aby dowiedzieć się więcej: Znajdź moje urządzenie

iphone

Lokalizowanie urządzenia z systemem iOS

Lokalizowanie urządzenia z systemem iOS (tj. wszystkich iPhone'ów) Za pomocą usługi Znajdź mój iPhone można zlokalizować urządzenie z systemem iOS (tj. wszystkie iPhone'y). Aby z niej skorzystać, należy włączyć w ustawieniach opcję o tej samej nazwie. Umożliwi to zlokalizowanie go w witrynie internetowej.

Możesz zamówić zdalne wymazanie telefonu. Obejmuje to wyświetlanie go na mapie i odtwarzanie dźwięku. Ta ostatnia opcja jest dostępna nawet wtedy, gdy telefon nie jest podłączony do internetu. Po jej wybraniu wymazanie nastąpi, gdy tylko smartfon po raz drugi połączy się z internetem.

Do lokalizowania telefonu można wykorzystać zewnętrzne aplikacje

Poza najlepszymi rozwiązaniami wbudowanymi w telefon, które są najbardziej niezawodne, istnieje wiele aplikacji, które można wykorzystać do zlokalizowania aparatu. Facebook Messenger to kolejna wariacja tego tematu. Pozwala on na udostępnianie swojej lokalizacji i zdjęć wybranym znajomym. Może to pomóc w zlokalizowaniu drogi w nieznanym terenie.

Więcej znajdziesz na: https://lokalizo.pl/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz