Wybieramy ładowarkę samochodową

image

Wielu osobom wydaje się, że znalezienie dobrej ładowarki samochodowej nie może być trudne. Urządzenie nie sprawia wrażenia skomplikowanego, trudno więc zakładać, że negatywnie nas zaskoczy. Tymczasem okazuje się, że przynajmniej kilka kwestii ma na tyle duże znaczenie, że konieczne jest staranne rozważenie ich jeszcze przed dokonaniem zakupu, aby odczuwać zadowolenie z jego powodu.

Po co nam ładowarka?

Bez względu na to, jak bardzo intensywnie korzystamy z telefonu komórkowego, obecność ładowarki w samochodzie jest dziś niemal niemożliwa do zakwestionowania. Owszem, w zestawie z telefonem nie otrzymamy jej niemal nigdy, jej dokupienie nie stanowi jednak poważniejszego problemu. Rosnąca funkcjonalność telefonów komórkowych sprawia, że ładowarka samochodowa staje się produktem pierwszej potrzeby tak samo, jak do niedawna apteczka i gaśnica. Przeważnie wykorzystuje się ją po to, aby możliwe stało się doładowanie baterii w telefonie, należy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z produktem uniwersalnym. Pomoże nam on zarówno podczas ładowania nawigacji, jak i tabletu, głośnika multimedialnego, a nawet kija do selfie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oczywiście, na rynku mamy do czynienia z na tyle dużym wyborem ładowarek samochodowych, że nie powinno być problemu ze znalezieniem tej idealnej. Ładowarki różnią się przy tym nie tylko kształtami i kolorami, ale także szeregiem dodatkowych funkcji.

Na co zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

Jeszcze przed zakupem ładowarki dobrym pomysłem będzie, z pewnością, staranne przyjrzenie się wnętrzu naszego samochodu. Ważne jest przede wszystkim to, gdzie znajduje się gniazdo zapalniczki, bo przecież właśnie tam będziemy podpinać ładowarkę. Umiejscowienie wcale nie jest mało istotne. Zdarza się tak, że gniazdo jest umieszczone nienaturalnie blisko innych elementów kokpitu, w tym zwłaszcza drążka hamulcowego. W takiej sytuacji podpięcie ładowarki większej gabarytowo staje się trudniejsze, a niekiedy jest po prostu niemożliwe. Dobrze jest też oszacować z wyprzedzeniem odległość, z jaką mamy do czynienia począwszy od gniazda aż do uchwytu samochodowego, jeśli używamy go w trakcie poruszania się po drogach. Konieczne może stać się również dostosowanie długości przewodu łączącego tak, aby sięgał do uchwytu bez większego problemu. Nie powinien być on także przesadnie naprężony, bo może się okazać, że uszkodzone zostanie z tego powodu gniazdo ładowania w telefonie.

Jeśli zastanawiamy się nad tym, na jaki element ładowarki zwracać uwagę w pierwszej kolejności, z pewnością będzie to moc wyrażana w Amperach. Jest ona stosunkiem wielkości ładunku, jaki przepływa przez przekrój przetwornika do czasu przepływu. W praktyce oznacza to, że im wyższe jest natężenie, tym szybciej ładowarka będzie ładować należące do nas urządzenie. Nie można zapominać także o tym, że producenci przeważnie informują nas o najbardziej optymalnych parametrach dla oferowanych przez siebie urządzeń. To wartości, które zawsze dobrze jest sprawdzić przed zakupem ładowarki samochodowej.

https://hamamobile.pl/ladowarki-samochodowe

Komentarze (0)

Zostaw komentarz