3 Wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy podczas tworzenia produktu

image

Tworzenie każdego nowego produktu jest procesem kosztownym. Jeszcze bardziej dotyczy to produktu fizycznego, a w szczególności produktu hardware tech. Możesz oczekiwać minimum 10.000 dolarów kosztów rozwoju, aby uzyskać działający prototyp - dla najprostszego typu produktu.

Powiązani: 7 kroków skutecznego rozwoju produktu

Umiarkowanie złożony produkt? Spodziewasz się zapłacić minimum $20,000.

W większości przypadków rozwój produktu musi być w całości finansowany przez przedsiębiorcę, więc znalezienie sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na tym etapie ma kluczowe znaczenie. Po uzyskaniu działającego prototypu, uzyskanie finansowania zewnętrznego staje się bardziej realistyczne. Jaki jest tego powód? Większość inwestorów chce zobaczyć dowód poważnego zaangażowania z twojej strony; i nic nie stanowi lepszego "dowodu" niż prawdziwy działający prototyp.

Dlatego też przedsiębiorcy z ograniczonym budżetem mogą uznać za korzystne podzielenie fazy rozwoju na dwie części. Część pierwsza polega na uzyskaniu działającego prototypu, który można wykorzystać jako dowód koncepcji, a także jako sposób na przyciągnięcie zewnętrznego finansowania.

Część druga, po uzyskaniu finansowania, ma na celu przystąpienie do przygotowania projektu do produkcji.

Oto trzy wskazówki, które pomogą Ci obniżyć koszty rozwoju nowego produktu z zakresu technologii elektronicznej (więcej informacji znajdziesz w moim darmowym eBooku).

1. Wykorzystać istniejące moduły elektroniczne, szczególnie do funkcji bezprzewodowych.
Moduł jest układem elektronicznym, który został już wyprodukowany w celu integracji z innymi produktami. Moduły są dostępne dla różnych funkcji, od Bluetooth do GPS do kodowania wideo. Większość produktów nadal wymagają pewnych niestandardowych konstrukcji obwodu. ale jeśli można wcisnąć bardziej złożone funkcje do już zaprojektowanego modułu, można zapisać tysiące.

Kolejną kwestią do rozważenia jest to, że jeśli Twój produkt posiada funkcjonalność bezprzewodową, będziesz musiał ponieść znaczne dodatkowe koszty, aby uzyskać certyfikat FCC dla swojego produktu (inne kraje wymagają własnych certyfikatów). Nie powinno to być zaskoczeniem: Prawie każde nowe urządzenie elektroniczne musi posiadać certyfikat FCC, aby upewnić się, że nie "zanieczyszcza" dróg oddechowych. 


Urządzenie, które nie nadaje bezprzewodowo, jest klasyfikowane jako niezamierzony grzejnik i kosztuje tylko około 1000 dolarów, aby uzyskać certyfikat. Ale jeśli Twój produkt nadaje bezprzewodowo, to jest to grzejnik celowy. W takim przypadku koszty certyfikacji FCC wyniosą minimum 10 000 USD.

W przypadku produktów, które są wyposażone w Bluetooth (co ponad połowa produktów, które projektuję), można spodziewać się dodatkowej opłaty w wysokości 8.000 dolarów, aby dołączyć do Bluetooth Special Interest Group (SIG). Członkostwo to jest wymagane do sprzedaży każdego nowego produktu wykorzystującego chroniony protokół Bluetooth.

Powiązani: Jak zmienić swoje umiejętności rozwoju w zrównoważony biznes

Najlepszym sposobem na obejście tych wydatków jest zastosowanie modułów, które zostały już zaprojektowane, usunięto błędy i posiadają certyfikat FCC. Podobnie, moduł Bluetooth będzie już zatwierdzony przez Bluetooth, więc nie będzie trzeba płacić 8.000 dolarów opłaty.

Istnieją dwa główne minusy stosowania modułów. Chociaż obniżają one koszty rozwoju, zwiększają również koszt jednostkowy produktu, więc ewentualne zyski zostaną zredukowane. Oznacza to, że zanim osiągniesz wysoką wydajność produkcji, będziesz musiał przestawić się na pełny, indywidualny projekt obwodu. Po drugie, jeśli Twój produkt jest bardzo mały (np. zużywalna technologia), moduły mogą być zbyt duże na cokolwiek innego niż prototyp typu proof-of-oncept.

2) Znaleźć współzałożyciela, który jest inżynierem.
Posiadanie współzałożyciela jest ogromną zaletą dla startupu, szczególnie gdy założyciele mają uzupełniające się umiejętności. Na przykład, ekspert ds. marketingu i inżynier projektant tworzą idealny zespół współzałożycieli, a jeszcze lepiej wrzucić do niego eksperta od finansów.

Współzałożyciel, który ma umiejętności (lub zdolność do uczenia się wymaganych umiejętności), aby rozwijać Twój produkt, zaoszczędzi Ci najwięcej pieniędzy. Szacuję, że około 85 procent wydatków na opracowanie nowego produktu to koszty inżynieryjne. Tak więc, zatrudnienie inżyniera w twoim zespole pozwoli ci zaoszczędzić dziesiątki tysięcy w dłuższej perspektywie.

Kolejną zaletą posiadania współzałożyciela jest to, że ten atut ułatwi przyciągnięcie inwestorów, zwłaszcza jeśli Twoje umiejętności będą się uzupełniać. Inwestorzy wiedzą, że szanse na sukces są większe w przypadku startupów z dwoma lub więcej założycielami. 

Adam Callinan z Beachwood Ventures dobrze podsumowuje to w swoim artykule 7 Reasons You Need a Co-Founder, pisząc: "Jeśli założyciel spali się lub zostanie potrącony przez ciężarówkę z piwem, prawdopodobnie zarówno firma, jak i nasza inwestycja przepadną. Chyba, że jest to naprawdę nieziemska szansa i wszystkie gwiazdy się z nią zgadzają, to po prostu nie warto ryzykować jako inwestor".

3) Zatrudnić wielu inżynierów, nie tylko jednego.
Ten może brzmieć trochę dziwnie. Inżynierowie są drodzy, więc po co zatrudniać wielu inżynierów, jeśli starasz się oszczędzać pieniądze? Wyjaśnienie jest takie, że inżynierowie specjalizujący się w różnych dziedzinach zazwyczaj naliczają różne stawki. Na przykład, projektant obwodów zazwyczaj ładuje więcej niż inżynier modelowania 3D.

Większość inżynierów opracowujących kompletne produkty zleca niektóre z tych zadań na zewnątrz. Podczas outsourcingu pracy, główny inżynier podwyższa stawki tych innych inżynierów. Oznacza to, że płacisz więcej. 

Jeśli zamiast tego zatrudnisz i będziesz nadzorować różnych potrzebnych inżynierów, możesz zaoszczędzić pieniądze. Musisz jednak wziąć na siebie odpowiedzialność za zintegrowanie pracy wszystkich różnych inżynierów, aby stworzyć gotowy produkt.

Musisz zważyć złożoność takich czynników, aby przejść do bezproblemowego, oszczędzającego koszty projektowania produktu.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz